Dobitnici nagrade ISKRA 2013


iskra dobitnici 2013

Na svečanoj ceremoniji održanoj u Zetskom domu na Cetinju, u ponedjeljak, 09. decembra 2013.g. petu godinu za redom, dodijeljene su nagrade za filantropiju ISKRA.

Dobitnici nagrade Iskra 2013 su:

– Neckom d.o.o. iz Nikšića – nagrada za doprinos lokalnoj zajednici.

– Bošnjačko udruženje Plavljana i Gusinjana „Behar“ – nagrada za doprinos dijaspore.

g.đa Nada Radimir – nagrada za inividualni doprinos.

– pok. Pavle Popovićspecijalna nagrada za životno djelo (posthumno).

Pored 4 glavne nagrade, Odbor za dodjelu ISKRE odlučio je i da dodijeli šest specijalnih priznanja:

– princ Nikola Petrović – specijalno priznanje za doprinos razvoju filantropije.

g.đa Anka Đurišić – specijalno priznanje za građanski doprinos.

g.đa Marijana Bojanić – specijalno priznanje za medijski doprinos.

– Adriatic Marinas – Porto Montenegro – specijalno priznanje za razvoj lokalne zajednice.

– Crnogorski Telekom – specijalno priznanje za korporativnu filantropiju.

Nagradu “Iskra” dodjeljuje Fond za aktivno građanstvo – FAKT u partnerstvu sa Privrednom komorom Crne Gore, Ministarstvom za održivi razvoj i turizam i Upravom za dijasporu.

iskra2

Više informacija sa svečanosti možete pogledati ovdje.

Foto galeriju sa dodjele ISKRE 2013 možete pogledati ovdje, dok je video snimak dostupan ovdje.

Na ovogodišnji konkurs za dodjelu “Iskre”, nominovano je:

  • 16 pojedinaca
  • 7 privrednih društava
  • 2 fondacije
  • 2 nevladine organizacije – udruženja građana
  • 2 udruženja iz dijaspore
  • 6 medijskih kuca ili pojedinaca

Nominovani u kategoriji za individualni doprinos su:

  • Nenad stevović (lovćenac)
  • Ljiljana krstić (herceg novi)
  • Nada radimir (beograd)
  • Davor dragojević i ljiljana burzan nikolić (podgorica)
  • Kristen Keafer (Cetinje)
  • Jelena Vujović (Cetinje)
  • Patricia Pobriić (Kotor)
  • Ivana Jelić (Podgorica)

Kad su u pitanju privredna društva, nominovani su:

  • Crnogorski telekom
  • Elko tim
  • D.o.o. Boka guard security
  • D.o.o. Neckom nikšić
  • Adriatic Marinas Porto Montenegro
  • D.o.o. Ramel
  • Telenor

Za medijski doprinos razvoju filantropije, nominovani su:

  1. TV Vijesti
  2. Marijana Bojanic
  3. Vasilije Vlatko Stijepovic
  4. Olivera Vukadinović
  5. Dnevni list “Dan”
  6. Sabrija Vulic

Slijede nominovana udruženja iz dijaspore:

  • Zavičajni klub Bihor Luksemburg
  • Bošnjačko udruženje Plavljana i Gusinjana BEHAR

I dvije fondacije i dvije nevladine organizacije iz Crne Gore:

  • Udruženje za pomoć licima ometenim u psihofizičkom razvoju, Niksic
  • Udruženje multiple skleroze Crne Gore-Podgorica
  • Fondacija Petrovic-Njegos
  • Banka Hrane